.jpg)
.jpg)
.jpg)
Kronenbourg TEAHIBRID
Aranysárga, a szirom külső fonákja cseresznyepiros - teahibrid rózsa
Tetszetős, mutatós színváltó virágzata.
Illat: közepesen intenzív illatú rózsa
magasság: 80-150 cm
Betegség: Nem érzékeny a betegségekre.
Remontálás: Jól remontál, a második virágzása is bőséges.
Vörös - sárga - teahibrid rózsa - közepesen intenzív illatú rózsa - Rosa Kronenbourg - Online rózsa rendelés
Tetszetős, mutatós színváltó virágzata. Olyan virágágyak kialakítása, melyben a rózsák nem a virágtömegükkel, hanem szép formájukkal díszítenek.Vágott virágnak is alkalmasak.



.jpg)
.jpg)
.jpg)

Név
Eredet
Csoport
Virág
Felépítés
Ellenállóság
Megjegyzés
Termék
Termék azonosító
Csipkebogyó áltermés
Ápolás
Ahhoz, hogy rózsája szépen fejlődjön és a vásárláskor elvárt feltételeknek meg tudjon felelni fontos, hogy megfelelő gondozásban részesüljön. Az alábbiakban áttekintheti azokat a feladatokat, melyeket elvégezve, a választott rózsa az Ön kertjében is szépen díszlik.
A rózsa helye a kertben:
Mivel a rózsák „nyári gyerekek” ültessük napos, levegő által átjárt helyre. Az árnyékba ültetett rózsa virága apróbb, színintenzítása nem a fajtára jellemző lesz.
Mikor ültessünk?
Konténeres rózsa vásárlása esetében ültethetünk tavasszal, nyáron vagy ősszel.
Előkészítő munkák:
- Mélyen lazítsuk meg a talajt, amennyiben szükséges végezzünk talajjavítást.
- Ültetés előtt 4 héttel, ( a talaj lazítással egy ütemben) keverjünk a talajba komposztot, érett istálótrágyát vagy szarulisztet, mivel ezekből fokozatosan szabadulnak fel a tápelemek.
- A rózsa számára a mély termőrétegű, jó vízelvezető képességű, levegős, tápanyagban gazdag talaj a megfelelő.
Fontos! Amennyiben ületés előtt nem juttattuk ki a szerves trágyát, akkor ezt NE tegyük meg ültetéskor, mivel közvetlenül a gyökérhez juttatva károsítja a növényt! Ebben az esetben ültessük ki a növényt a továbbiakban leírtak szerint. Tápanyagot a következő tavasszal adagolhatunk. (lásd. tápanyag ellátás)
A rózsák helyének kijelölése:
Ültetési távolság: 50 - 60cm, 3 - 4 tő/m2
Fontos! A túl sűrű ültetés meggátolja a napfény bejutását a bokrok közepébe, és elősegíti a kártevők, gombás betegségek megjelenését, elterjedését.
Ültetés:
- Ássunk akkora ültetőgödröt, melybe a rózsa kényelmesen belefér.
- Szórjunk ki talajfertőtlenítőt, a talajban károsító rovarok ellen.
- A megvásárolt konténeres rózsát alaposan öntözzük be.
- Helyezzük a rózsát az ültetőgödörbe. Konténeres rózsa esetében is fontos, hogy az oltási hely kb. 5 cm-rel a talaj felszíne alá kerüljön.
- Húzzuk rá a földet, és a kezünkkel tömörítsük azt.
- A rózsatő körül alakítsunk ki tányért, melynek átmérője, körülbelül 40 cm legyen. Ez megakadályozza az öntözővíz szétfolyását.
- Végül locsoljunk be minden tövet 3-5 l vízzel. Amikor a víz elszivárgott a tányér felszínét borítsuk be vékony rétegben száraz földdel, ez megakadályozza az öntözés helyén a talaj berepedezését, gyors kiszáradását.
Fontos!
Őszi ültetés esetén a fagy elleni védelem céljából, az elültetett töveket földdel kupacoljuk fel. Tavasszal, amikor az első hajtások előtörnek, a kupacokat óvatosan bontsuk szét. Ezt lehetőleg borús időben végezzük, nehogy a kibontott hajtások megperzselődjenek.
Metszés
- Teahibrideket akkor választunk, ha hosszú szárakon nyíló nagyméretű, szép formájú vágásra is alkalmas virágokat szeretnénk. A metszést is arra használjuk, hogy ezt elérjük.
- Tavaszi metszés: A teahibrideket 3-5 szemre szokás metszeni, úgy hogy a növényen a levágott vesszők körülbelül azonos hosszúságúak legyenek. Ez ugyanis fontos a víz és tápanyag egyensúly érdekében.
- A metszés ideje tél vége, de esetleg a tél elején is elvégezhetjük ezt a feladatot. Fontos az időzítés! A hirtelen jött márciusi melegben kihajtanak a rügyek, amit a metszésnek feltétlenül meg kell előznie. Túl korai ( februári ) metszésnél viszont a még erős fagyok károsíthatják a rövid vesszőket.
- A metszés mindig ferdén történjen, közvetlenül 5-10 mm-rel a rügy felett kell úgy, hogy a rügy mindig a metszés magasabbik oldalán legyen.
- A metszéssel a növényt irányítani úgy tudjuk, hogy a legfelső rügy mindig arra nézzen amerre az új hajtást nevelni akarjuk.
- A gyökérnyakból kinövő vadhajtásokat tőből távolítsuk el. Vágjuk le a sérült beteg részeket is, valamint az egymást keresztező ágakat.
- Általános szabály, hogy 3-4 vázágat hagyunk.
- Metszés után két héttel vizsgáljuk meg rózsatöveinket. Nézzük meg, hogy minden szem kihajtott-e, ha a rügy, amelyre tavasszal metszettünk, nem hajtana ki, az alatta lévő, már duzzadó rügyre vágjuk vissza.
- Ha vázába szedünk le virágot, úgy az alsó 4-5 levélig maradjon meg a hajtás,felette tetszés szerinti magasságban vághatunk .
Tápanyag ellátás
Amennyiben jól előkészítettük a talajt, akkor az ültetés évében nincs szükség tápanyag utánpótlásra.
A második évtől évente 2 alkalommal (rügyfakadás előtt, első virágzás után) fejtrágyaként négyzetméterenként 8- 10 dkg komplex műtrágyát juttassunk ki. A tápanyag utánpótlást levéltrágyázással is segíthetjük.
Néhány évente juttasunk a tövekhez érett szervestrágyát és kapáljuk be a talajba. (Amenyiben az ültetés előtt nem trágyáztunk akkor első tavasszal, ebben a formában megtehetjük.
Öntözés
Az időjárástól függően 8-12 naponta 10-15 l/ négyzetméter vízzel locsoljuk meg rózsáinkat. Lehetőleg reggelente és árasztásos módszerrel locsoljunk.
Növényvédelem
A legjobb eszköz arra, hogy a rózsákkal sikerünk legyen nem a permetezés, hanem a helyes fajta és termőhely kiválasztása valamint a kiegyensúlyozott tápanyagellátás.
Valódi segítséget a megelőző növényvédelmi eljárások nyújtanak. Ezen eljárások közé tartozik, hogy a beteg növényi részeket, beleértve a lehullott leveleket is távolítsuk el. Öntözéskor a lombozatot minél kevesebb víz érje. Kerüljük a túlzott nitrogéntrágyázást és védjük meg rózsáink kérgét a sérülésektől. A gombabetegségek megjelenésekor azonban a nagyobb kár megelőzése érdekében használjunk növényvédő szereket. Tavaszal és ősszel javasolt lemosó permetezés végzése,így sok betegség kialakulása megelőzhető. A rózsák kártevőinek és kórokozóinak ismertetése valamint az ellenük javasolt védekezési módok a főmenüben tekinthetők meg.
További információk
Rendelését szóban is leadhatja!
Milyen állapotban küldjük a rózsát, online webáruházunkból!
Szaktanácsadás
Telefon: +36-30-298-6430





Mielőtt vásárolna!
Tegyük fel a kérdést önmagunknak? Mire szeretném használni a rózsát?
Virág? - Hely? - Takarás? - Illat? - Magasság? - Nemesítő? - Csipkebogyó?
Rózsa vásárlási információk
Fizetési módok - Szállítási költségek - Szállítás - Reklamációkezelés