.jpg)
.jpg)
.jpg)
Emilien Guillot™ ROMANTIKUS
Narancssárga - nosztalgia rózsa
Látványos narancssárga virágai májustól a fagyokig díszítenek.
Illat: diszkrét illatú rózsa
magasság: 80-100 cm
Betegség: Nem érzékeny a betegségekre.
Remontálás: Remontál, a második virágzása nem olyan bőséges.
Narancssárga - nosztalgia rózsa - diszkrét illatú rózsa - Rosa Emilien Guillot™ - Online rózsa rendelés
Látványos narancssárga virágai májustól a fagyokig díszítenek. Régimódi virágformájú, ugyanakkor modern színvilágú, nyár derekától őszig díszítő rózsák ültetése. Felhasználhatók szegélyágyások díszítésére vagy kisebb növénycsoportok színesítésére.



.jpg)
.jpg)
.jpg)

Név
Eredet
Csoport
Virág
Felépítés
Ellenállóság
Megjegyzés
Termék
Termék azonosító
Csipkebogyó áltermés
Ápolás
Ahhoz, hogy rózsája szépen fejlődjön és a vásárláskor elvárt feltételeknek meg tudjon felelni fontos, hogy megfelelő gondozásban részesüljön. Az alábbiakban áttekintheti azokat a feladatokat, melyeket elvégezve, a választott rózsa az Ön kertjében is szépen díszlik.
A rózsa helye a kertben:
Mivel a rózsák „nyári gyerekek” ültessük napos, levegő által átjárt helyre. Az árnyékba ültetett rózsa virága apróbb, színintenzítása nem a fajtára jellemző lesz.
Mikor ültessünk?
Konténeres rózsa vásárlása esetében ültethetünk tavasszal, nyáron vagy ősszel.
Előkészítő munkák:
- Mélyen lazítsuk meg a talajt, amennyiben szükséges végezzünk talajjavítást.
- Ültetés előtt 4 héttel, ( a talaj lazítással egy ütemben) keverjünk a talajba komposztot, érett istálótrágyát vagy szarulisztet, mivel ezekből fokozatosan szabadulnak fel a tápelemek.
- A rózsa számára a mély termőrétegű, jó vízelvezető képességű, levegős, tápanyagban gazdag talaj a megfelelő.
Fontos! Amennyiben ületés előtt nem juttattuk ki a szerves trágyát, akkor ezt NE tegyük meg ültetéskor, mivel közvetlenül a gyökérhez juttatva károsítja a növényt! Ebben az esetben ültessük ki a növényt a továbbiakban leírtak szerint. Tápanyagot a következő tavasszal adagolhatunk. (lásd. tápanyag ellátás)
A rózsák helyének kijelölése:
Ültetési távolság: 50 - 60cm, 3 - 4 tő/m2
Fontos! A túl sűrű ültetés meggátolja a napfény bejutását a bokrok közepébe, és elősegíti a kártevők, gombás betegségek megjelenését, elterjedését.
Ültetés:
- Ássunk akkora ültetőgödröt, melybe a rózsa kényelmesen belefér.
- Szórjunk ki talajfertőtlenítőt, a talajban károsító rovarok ellen.
- A megvásárolt konténeres rózsát alaposan öntözzük be.
- Helyezzük a rózsát az ültetőgödörbe. Konténeres rózsa esetében is fontos, hogy az oltási hely kb. 5 cm-rel a talaj felszíne alá kerüljön.
- Húzzuk rá a földet, és a kezünkkel tömörítsük azt.
- A rózsatő körül alakítsunk ki tányért, melynek átmérője, körülbelül 40 cm legyen. Ez megakadályozza az öntözővíz szétfolyását.
- Végül locsoljunk be minden tövet 3-5 l vízzel. Amikor a víz elszivárgott a tányér felszínét borítsuk be vékony rétegben száraz földdel, ez megakadályozza az öntözés helyén a talaj berepedezését, gyors kiszáradását.
Fontos!
Őszi ültetés esetén a fagy elleni védelem céljából, az elültetett töveket földdel kupacoljuk fel. Tavasszal, amikor az első hajtások előtörnek, a kupacokat óvatosan bontsuk szét. Ezt lehetőleg borús időben végezzük, nehogy a kibontott hajtások megperzselődjenek.
Metszés
- Teahibrideket akkor választunk, ha hosszú szárakon nyíló nagyméretű, szép formájú vágásra is alkalmas virágokat szeretnénk. A metszést is arra használjuk, hogy ezt elérjük.
- Tavaszi metszés: A teahibrideket 3-5 szemre szokás metszeni, úgy hogy a növényen a levágott vesszők körülbelül azonos hosszúságúak legyenek. Ez ugyanis fontos a víz és tápanyag egyensúly érdekében.
- A metszés ideje tél vége, de esetleg a tél elején is elvégezhetjük ezt a feladatot. Fontos az időzítés! A hirtelen jött márciusi melegben kihajtanak a rügyek, amit a metszésnek feltétlenül meg kell előznie. Túl korai ( februári ) metszésnél viszont a még erős fagyok károsíthatják a rövid vesszőket.
- A metszés mindig ferdén történjen, közvetlenül 5-10 mm-rel a rügy felett kell úgy, hogy a rügy mindig a metszés magasabbik oldalán legyen.
- A metszéssel a növényt irányítani úgy tudjuk, hogy a legfelső rügy mindig arra nézzen amerre az új hajtást nevelni akarjuk.
- A gyökérnyakból kinövő vadhajtásokat tőből távolítsuk el. Vágjuk le a sérült beteg részeket is, valamint az egymást keresztező ágakat.
- Általános szabály, hogy 3-4 vázágat hagyunk.
- Metszés után két héttel vizsgáljuk meg rózsatöveinket. Nézzük meg, hogy minden szem kihajtott-e, ha a rügy, amelyre tavasszal metszettünk, nem hajtana ki, az alatta lévő, már duzzadó rügyre vágjuk vissza.
- Ha vázába szedünk le virágot, úgy az alsó 4-5 levélig maradjon meg a hajtás,felette tetszés szerinti magasságban vághatunk .
Tápanyag ellátás
Amennyiben jól előkészítettük a talajt, akkor az ültetés évében nincs szükség tápanyag utánpótlásra.
A második évtől évente 2 alkalommal (rügyfakadás előtt, első virágzás után) fejtrágyaként négyzetméterenként 8- 10 dkg komplex műtrágyát juttassunk ki. A tápanyag utánpótlást levéltrágyázással is segíthetjük.
Néhány évente juttasunk a tövekhez érett szervestrágyát és kapáljuk be a talajba. (Amenyiben az ültetés előtt nem trágyáztunk akkor első tavasszal, ebben a formában megtehetjük.
Öntözés
Az időjárástól függően 8-12 naponta 10-15 l/ négyzetméter vízzel locsoljuk meg rózsáinkat. Lehetőleg reggelente és árasztásos módszerrel locsoljunk.
Növényvédelem
A legjobb eszköz arra, hogy a rózsákkal sikerünk legyen nem a permetezés, hanem a helyes fajta és termőhely kiválasztása valamint a kiegyensúlyozott tápanyagellátás.
Valódi segítséget a megelőző növényvédelmi eljárások nyújtanak. Ezen eljárások közé tartozik, hogy a beteg növényi részeket, beleértve a lehullott leveleket is távolítsuk el. Öntözéskor a lombozatot minél kevesebb víz érje. Kerüljük a túlzott nitrogéntrágyázást és védjük meg rózsáink kérgét a sérülésektől. A gombabetegségek megjelenésekor azonban a nagyobb kár megelőzése érdekében használjunk növényvédő szereket. Tavaszal és ősszel javasolt lemosó permetezés végzése,így sok betegség kialakulása megelőzhető. A rózsák kártevőinek és kórokozóinak ismertetése valamint az ellenük javasolt védekezési módok a főmenüben tekinthetők meg.
További információk
Rendelését szóban is leadhatja!
Milyen állapotban küldjük a rózsát, online webáruházunkból!
Szaktanácsadás
Telefon: +36-30-298-6430





Mielőtt vásárolna!
Tegyük fel a kérdést önmagunknak? Mire szeretném használni a rózsát?
Virág? - Hely? - Takarás? - Illat? - Magasság? - Nemesítő? - Csipkebogyó?
Rózsa vásárlási információk
Fizetési módok - Szállítási költségek - Szállítás - Reklamációkezelés